
Hladna fronta se pomika nad vzhodni Balkan vzhodneje od nas, naše kraje bo oplazila proti večeru. Za njo se območje visokega zračnega nad srednjo Evropo tlaka spet nekoliko krepi. K nam bo popoldne od severozahoda začel dotekati nekoliko hladnejši zrak.
Radarske slike padavin
Čas meritve oziroma radarskih slik je podan v univerzalnem koordiniranem času UTC. Ustrezni uradni čas v Sloveniji je za eno uro (pozimi) oziroma za dve uri (poleti) večji.

Zgornja slika je izdelana na podlagi trenutnih podatkov meteoroloških radarjev in je odvisna od razpoložljivosti radarskih meritev državne mreže meteoroloških postaj. Državna meteorološka služba upravlja dva meterološka radarja (Lisca in Pasja ravan).
Na sliki so obarvana področja, ki prikazujejo verjetnost, da so se oziroma se bodo ob prikazanem času pojavile padavine:
• modro, zeleno - MAJHNA
• rumeno - ZAZNAVNA
• oranžno - SREDNJA
• rdeče - VELIKA
Vir podatkov: ARSO - Agencija RS za okolje
Zemljevid, ki prikazuje udare strel v živo, se bo odprl v novem oknu oz. zavihku.
Vir podatkov: Lightningmaps.org
Obvestilo pred točo

Vir podatkov: ARSO - Agencija RS za okolje

